|

úterý, 13. června 2023

|

Well-being a jeho podpora v kultuře VŠ

úterý, 13. června, 10.00 » 11.50
Globální událost
Na základě reflexe a zpětné vazby od účastníků budou v rámci semináře s prvky workshopu nejprve ukotvena teoretická východiska well-beingu. Dále bude rozvíjeno to jeho pojetí, které je aktuálně využíváno v rámci českého vzdělávacího prostředí. Téma well-beingu bude následné zasazeno do kontextu kultury vysoké školy (kultura VŠ jako organizace a akademická kultura). Diskutován bude relevantní obsah kultury VŠ, jeho složky a projevy well-beingu v těchto složkách.

Budova B, učebna B07

Podpora well-beingu a motivace k učení se studentů v období distanční výuky

úterý, 13. června, 12.00 » 13.50
Globální událost
Cílem workshopu je umožnit účastníkům sdílet dobrou praxi z období distanční výuky a poskytnout jim ucelenější představu a poznatky o tom, jak také do budoucna podporovat motivaci k učení se studentů a jejich zapojování do výuky v případě obnovení distanční výuky. Po krátkém teoretickém ukotvení konceptu well-beingu a shrnutí výstupů z domácích i zahraničních výzkumů v dané oblasti bude workshop zaměřen na reflexi zkušeností účastníků. Reflektivní diskuse a další skupinová práce účastníků workshopu bude zaměřena primárně na následující oblasti podpory well-beingu studentů v období distanční výuky: a) na podporu jejich učení se a motivace k zapojení do distanční výuky a b) na podporu partnerství a spolupráce také s dalšími aktéry vzdělávání na vysoké škole.

Ověřování znalostí studentů – metody a nástroje

úterý, 13. června, 14.00 » 15.50
Globální událost
Cílem semináře je seznámit akademické pracovníky s vybranými metodami a nástroji vhodnými pro ověřování znalostí studentů ve vysokoškolském studiu. Předpokládá se, že se účastníci orientují v základních pojmech z teorie testů (viz základní zdroje). V krátkém teoretickém úvodu budou připomenuty vybrané metody analýzy didaktických testů se zaměřením na položkovou analýzu. Poté bude následovat workshop, při němž si účastníci budou moci vyzkoušet vytvoření různých typů testových úloh v prostředí Moodle a provést položkovou analýzu vzorového testu. Součástí semináře bude také diskuze a sdílení zkušeností s dosud používanými způsoby testování studentů.

on-line (MS-Teams)

Prvky převrácené třídy v hybridní a distanční výuce

úterý, 13. června, 15.00 » 16.30
Globální událost
Tématem semináře je představení prvků převrácené třídy za účelem zvýšení aktivizace studujících ve výuce.

Seminář bude veden online formou, kdy vlastnímu synchronnímu setkání formou videokonference bude předcházet asynchronní komunikace s využitím prvků převrácené třídy (flipped classroom). Vlastní zkušenost účastníků bude reflektována v průběhu online setkání a dávána do souvislosti s výzkumy z oblasti pedagogiky, didaktiky a pedagogické psychologie.

V rámci synchronní komunikace bude akcentováno vytvoření prostoru pro sdílení různých argumentů na danou problematiku a následná diskuze. Během kurzu bude zdůrazněno, které prvky metodiky převrácené třídy jsou vhodnější pro online či hybridní výuku.

on-line

Relaxace

úterý, 13. června, 15.00 » 16.00
Globální událost
Vyzkoušejte si účinné metody práce se stresem a zrelaxujte se během jedné lekce!

Pro efektivní studium je stěžejní naučit se uvolňovat napětí a nechat mozek i tělo odpočinout, aby byl prostor pro integraci nabitých znalostí. Při relaxaci odpočinete a zároveň se osvěžíte pro další práci. Dlouhodobá relaxace vám může pomoct i s držením pozornosti a snížením úzkosti.

Jak to bude probíhat? V malé skupince si vyzkoušíme různé druhy relaxace, všímavosti či imaginace. Budeme sedět či ležet na dekách, doporučujeme proto pohodlné oblečení (v upnutých džínách nebo krátké sukni se nerelaxuje nejlépe).

Uhelna

Jak nastavit podmínky pro větší aktivitu studujících

úterý, 13. června, 16.30 » 18.00
Globální událost
Workshop nabídne osvědčené a výzkumem podložené postupy, které podporují vyšší a rovnoměrnější aktivitu studujících. Dle požadavků účastníků se zaměříme na podporu aktivity studujících na seminářích nebo na přednáškách, v malých i velkých studijních skupinách. Ukážeme konkrétní tipy a triky s ohledem na specifika výuky na VŠCHT. Zaměříme se na nastavení pravidel, problematiku vstupních znalostí, techniky řízení dialogu a zjišťování a poskytování zpětné vazby.

BX04