|

úterý, 28. března 2023

|

Kariérní coaching

úterý, 28. března, 09.00 » 15.00
Globální událost
Kariérní coaching pro výběr budoucího směřování

V rámci kariérního coachingu si můžeš ujasnit své budoucí studijní i kariérní směřování. Setkání ti pomůže uvědomit si zejména tvé silné stránky, v čem by ses mohl(a) začít vzhledem k plánované budoucnosti rozvíjet nebo co tě ve studiu, v práci, v životě opravdu baví a dává ti smysl. Při tomto typu rozhovoru jdete s poradkyní na základě pokládaných otázek více do hloubky, a je tak možné, že narazíte na otázky, které si sám/sama možná nepokládáš, a setkání ti pomůže ujasnit si tvé krátkodobé i dlouhodobé cíle.

B1-414b

Výroční schůze odborů VŠCHT Praha

úterý, 28. března, 10.00 » 12.00
Globální událost
Jsou zváni zejména všichni členové odborů. Schůze je ale přístupná všem, kteří se zajímají o mzdovou politiky školy, bez ohledu na to, zda jsou členy odborů.

Budeme rádi, pokud dorazí řadoví zaměstnanci, členové vedení, akademičtí senátoři i studenti.

Pokud chcete mít na schůzi hlasovací právo a pomoci odborové organizaci v její činnosti ve prospěch zaměstnanců, podejte přihlášku.

posluchárna B I, budova B, VŠCHT Praha

Zasedání akademického senátu VŠCHT Praha

úterý, 28. března, 14.00 » 18.00
Globální událost
Navržený program zasedání Akademického senátu konaného dne 28. 3. 2023

Zrušení účelově zřízených celoškolských pracovišť na návrh rektoraMaker InstituteSchválení návrhu členů Etické komiseProjednání periodické zprávy UEMPříprava rozpočtu 2023.RůznéInformace z činnosti výborůInformace z kolegia rektoraZasedání proběhne prezenčně od 14 hodin v zasedací místnosti rektora, s tím, že bude umožněn i on-line přístup prostřednictvím MS TeamsSchůzka v Microsoft Teams.

Připojte se přes počítač, mobilní aplikaci nebo zařízení místnosti

Kliknutím sem se připojíte ke schůzce

ID schůzky: 326 071 733 973 Přístupový kód: tvh9Gp

zasedací místnost rektora

Jak na závěrečnou práci: Citování v závěrečných pracích

úterý, 28. března, 15.00 » 16.00
Globální událost
Pro koho:

Webinář je určen všem zájemcům, kteří si chtějí ujasnit problematiku citování a parafrázování ve vysokoškolských pracích a v dalších akademických textech.

Co si odnesete:

Probereme základy citování a jak k němu přistupovat, zmíníme i tipy, které pomohly nám a mohly by být užitečné i pro vás. Účastníci webináře obdrží návody na citování různých informačních zdrojů. Webinář probíhá formou přednášky s prostorem na dotazy účastníků.

online NTK

UNIQORN přednáška: Cesta od dat k experimentům a zase zpátky aneb nové přístupy biomolekulárního mod

úterý, 28. března, 17.30 » 19.00
Globální událost
Spolek UNIQORN vás všechny srdečně zve na přednášku s tématem průkopnických nástrojů pro návrh biologicky aktivních molekul.



Cesty vědeckého výzkumu se v posledních dvou dekádách radikálně změnily díky otevřenému prostředí internetu a existence databází a repositářů archivujících vědecká data experimentální postupy a stejně tak nástroje na jejich analýzu. V biologických oborech, biochemii a chemii je tento trend patrný nejvíce. Jakým způsobem tedy probíhá dnes formulace vědeckých hypotéz na základě dat a jaká data dnes poskytují experimenty pro další analýzu? Výrazným způsobem zasáhly do výzkumu v biologických a chemických vědách metody strojového učení umožňující naprosto průlomové výsledky. Úspěch nástroje AlphaFold pro predikci struktur proteinů představuje jen ten nejviditelnější z nich. Při návrhu nových molekul s biologickou aktivitou se s úspěchem používají metody využívající jak experimentální výsledky, tak datové sady relevantní řešenému problému. Přednáška na několika příkladech poskytne vhled do moderních postupů využívaných pro návrh nových biologicky aktivních molekul cílených na biologické materiály a buněčnou terapii spolu s příklady řešenými v naší laboratoři.

Prof. RNDr. Jiří Vondrášek, CSc., vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze a v současnosti je vedoucím vědecké skupiny v ÚOCHB AV ČR a ředitelem národní infrastruktury pro biologická data ELIXIR CZ. Jeho prvním bioinformatickým projektem bylo vytvoření databáze struktur proteázy HIV v rámci postdoktorandského pobytu v NIH (National Institutes of Health) a NIST (National Institute of Standards and Technology). Jeho hlavním vědeckým zájmem je návrh nových proteinů, hledání funkčních a interakčních motivů v sekvencích DNA a proteinů a propojení velkých chemických databází s biologickými archivy. Aktivně se podílí na národní strategii správy vědeckých dat a ve spolupráci s evropskými partnery na zavedení datových standardů pro biologická data.

FB událost: https://fb.me/e/2uceAjAfG

Yammer: https://rb.gy/2bfyst



Ještě neznáte UNIQORN?

Jsme asociací nadšených studentů a výzkumníků VŠCHT, která má za cíl sdružovat lidi z rozličných vědeckých oblastí a úrovní vzdělání. Chceme se navzájem podporovat, povzbuzovat a dodávat si sílu na těžké cestě vyššího vzdělání a vědecké kariéry.

posluchárna AI, budova A, VŠCHT Praha