|

středa, 1. února 2023

|

Tvorba multimediálních publikací

Globální událost
Cílem školení je seznámit jeho účastníky s nástrojem FutureBooks pro tvorbu pro publikací (https://futurebooks.cz/ / https://vscht.futurebooks.cz/), pomocí něhož budou moci vytvářet ucelená interaktivní výuková média či monografie. Účastníci se během školení seznámí se základními funkcemi editorského nástroje, následně s kolaborativním režimem (autor/autoři/editoři) a nakonec s publikování médií veřejnosti/uzavřené skupině.

Toto školení navazuje modul číslo 1 s tématem Interaktivní výuková média.

učebna B33

Termín podání přihlášek stipedia DAAD - studijní cesty skupin studentů

středa, 1. února, 01.00 » 23.50
Globální událost
Německo, DAAD – studijní cesty skupin studentů

Německá akademická výměnná služba (DAAD) poskytuje stipendia k financování studijních návštěv skupin VŠ studentů (max. 15) v doprovodu pedagoga na VŠ v Německu. Přehled nabídky naleznete zde, podrobné informace jsou k dispozici na stránkách DAAD. Přihlášky podává pedagog online přes portál DAAD.

Přihlášení je možné v jednom ze tří termínů podle toho, kdy se pobyt uskuteční: 1. listopadu, 1. února a 1. května.

Prevence syndromu vyhoření

středa, 1. února, 10.00 » 11.50
Globální událost
Cílem semináře je naučit účastníky předcházet syndromu vyhoření a naučit se rozeznávat rizikové faktory a příznaky (symptomy) syndromu vyhoření u vlastní osoby nebo u podřízených či spolupracovníků. V průběhu semináře budou uvedeny a na příkladech popsány jednotlivé fáze a základní projevy únavového syndromu a syndromu vyhoření. Průběžně budou diskutovány zejména možnosti prevence a intervence syndromu vyhoření, související koncepty podpory zdravého životního stylu i mezigenerační rozdíly ve vnímání a příčinách syndromu vyhoření. Účastníci budou mít možnost osvojit si některé základní techniky uvědomělého seberozvoje a sebeřízení (life-managementu), které rovněž mohou využít pro prevenci syndromu vyhoření a s ním souvisejících dalších i poměrně závažných onemocnění.

Kurz je hrazen z prostředků Národního plánu obnovy, který poskytuje Evropská unie.

učebna B33

Psychohygiena pro učitele

středa, 1. února, 12.00 » 13.50
Globální událost
Psychohygiena (také duševní nebo mentální hygiena jako součást psychologie zdraví) je v aktuálním pojetí chápána poměrně široce jako cesta vedoucí k efektivnímu způsobu života, případně hledání optimální životní cesty pro jednotlivce prostřednictvím vytváření vhodných podmínek pro duševní činnost. Uplatňování principů psychohygieny vede také ke komplexnějšímu upevnění návyků zdravého způsobu života v oblasti fyzického i mentálního zdraví. V rámci semináře s prvky tréninku budou diskutovány klíčové oblasti psychohygieny a účastníci budou mít možnost nácviku některých základních technik z oblasti psychohygieny (zejména time- a stres-managementu). Cílem je podpořit u účastníků kurzu uvědomělé sebepoznávání, seberozvoj a péči o vlastní zdraví (v holistickém smyslu) a poskytnout jim základy k využívání vhodných technik pro zvládání obtížných situací, které souvisejí také s jejich prací vysokoškolského učitele.

Kurz je hrazen z prostředků Národního plánu obnovy, který poskytuje Evropská unie.

učebna B33